BELEDİYE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

BELEDİYE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

Vali Polat Termal Tesiste İncelemede Bulundu

Vali Polat Termal Tesiste İncelemede Bulundu

Başkan Arısoy’dan Vali Polat’a hayırlı olsun ziyareti

Başkan Arısoy’dan Vali Polat’a hayırlı olsun ziyareti

Akdağmadeni Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

Akdağmadeni Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

KADIPINARI İŞLETME ŞEFLİĞİ 217 VE 218 BÖLME NUMARALI SUNİ TENSİL SAHALARINDA ARAZİ HAZIRLIĞI VE TEL İHATA YAPILMASI HİZMET ALIM İŞİ  – ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

KADIPINARI İŞLETME ŞEFLİĞİ 217 VE 218 BÖLME NUMARALI SUNİ TENSİL SAHALARINDA ARAZİ HAZIRLIĞI VE TEL İHATA YAPILMASI HİZMET ALIM İŞİ – ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

Zordur Kadın Olmak Anadoluda Adlı Kitabının Tanıtım ve İmza Günü Etkinliği Yapıldı
Zordur Kadın Olmak Anadoluda Adlı Kitabının Tanıtım ve İmza Günü Etkinliği Yapıldı

İlçemizden Semiha Arasbora’nın kaleme aldığı Zordur Kadın Olmak Anadoluda” adlı kitabın tanıtım ve imza günü etkinliği yapıldı. Akdağmadeni halk Kütüphanesinde yapılan programa Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak, Bozok Edebiyat Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Songül Yurdagül Aksoy ,Umutlu Kasabası Yarımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı, Sorgun Ozanlar ve Yazarlar Derneği Başkanı, […]

İlçemizden Semiha Arasbora’nın kaleme aldığı Zordur Kadın Olmak Anadoluda” adlı kitabın tanıtım ve imza günü etkinliği yapıldı.

Akdağmadeni halk Kütüphanesinde yapılan programa Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak, Bozok Edebiyat Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Songül Yurdagül Aksoy ,Umutlu Kasabası Yarımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı, Sorgun Ozanlar ve Yazarlar Derneği Başkanı, şairler, yazarlar ve vatandaşlar katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Semiha Arasbora “ Tanıtım ve İmza gününe katılan herkese teşekkür ediyorum. İlk çıkarmış olduğum şiir kitabımın tanıtım ve imza günü olması nedeniyle çok heycanlıyım ve mutluyum.” şeklinde konuştu.
Konuşmasına şiir okuyarak başlayan Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın “ Genel olarak Akdağmadenimizin güzide şairlerinden olan Semiha Arasbora’ya böyle bir organizasyonu düzenlediği için ve dile getirdiği duygu yüklü şiirleri için canı gönülden teşekkür ediyorum.” İfadelerinin kullandı.
Yalçın “Kendimde az çok birkaç mısra şiir kaleme alabiliyorum ve şiir vasıtasıyla duygularımı tercüme edebiliyorum. Bundan sonraki süreçte Akdağmadeni’ne kültür ve sanat adına yapılabilecek ne varsa Akdağmadeni Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Çünkü sanata, spora, güzelliklere yönelen bir toplumdan çirkinlik çıkmaz. Böylesine güzel şeyleri kaleme alan kişilerden herhangi bir kötü bir şey zuhur etmesini bekleyemez. Dolayısıyla bundan sonraki süre içerisinde hem sizlerin hem gençlerimizin hem de edebi kalemlerimizin en büyük destekçisi olacağız.” şeklinde konuştu.
Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak “ Şair Semiha kızımızın eline, gönlüne sağlık kitabını okudum ve çok güzel şiirler yazmış. Semiha kızımıza kasabam adına bu güzel eseri oluşturduğu için çok teşekkür ediyorum. Semiha kızımız şiirlerini yazdıkça bizde finansörlüğünü üstleneceğiz.“ şekline konuştu.
Program sonunda Semiha Arasbora tarafından kaleme alınan Zordur Kadın Olmak Anadoluda” adlı kitabını imzalayarak programa katılanlara takdim etti.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz