Sıcak Asfalt Tamamlandı

Sıcak Asfalt Tamamlandı

Vali Polat’tan Akdağmadeni ziyareti

Vali Polat’tan Akdağmadeni ziyareti

Bakan Kurum, şehit ailesi ile telefonda görüştü

Bakan Kurum, şehit ailesi ile telefonda görüştü

BİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR AKDAĞMADENİ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

BİNA İNŞAATI YAPTIRILACAKTIR AKDAĞMADENİ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

T.C. AKDAĞMADENİ İCRA DAİRESİ 2019/6 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. AKDAĞMADENİ İCRA DAİRESİ 2019/6 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. AKDAĞMADENİİCRA DAİRESİ 2019/339 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. AKDAĞMADENİİCRA DAİRESİ 2019/339 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri : Yozgat İl, Saraykent İlçe, 198 Ada, 2 Parsel, FEVZİ ÇAKMAK Mahalle/Köy, Gaziler Mevkii, Saraykent belediye başkanlığı fen işler müdürlüğünden alınan imar çapı ve gerekli incelemelere göre 1/1000 imar planı içerisinde olduğu belediye hizmetlerinden faydalandığı ancak imarda yeşil alan olarak imarlanmıştır. Taşınmaz […]

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Saraykent İlçe, 198 Ada, 2 Parsel, FEVZİ ÇAKMAK Mahalle/Köy, Gaziler Mevkii, Saraykent belediye başkanlığı fen işler müdürlüğünden alınan imar çapı ve gerekli incelemelere göre 1/1000 imar planı içerisinde olduğu belediye hizmetlerinden faydalandığı ancak imarda yeşil alan olarak imarlanmıştır. Taşınmaz paftasının fen bilirkişisi tarafından zemine tatbiki yapılmış ve zemine uygun olduğu saptanmıştır. Taşınmaz ilçe bedeliye binasına 500 metre mesafede ve merkez büyük camii kuzey yönü 200 metre mesafededir. Gayrimenkul taşınmaz (198 ada 2 parsel) parsel üzerinde eski kerpiç yapı olan tek katlı kullanılmayan ve yıpranmış yer yer hasar görmüş tek katlı evin olduğu ve yine eski kerpiç olarak yapılmış ahır olarak kullanılan yapının olduğu çatılarının bitişik ve ahşap oturtma çatı kiremit kaplama olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz dış cephe fotoları yapının hali hazır durumu gözününe alındığında 1.sınıf b grubu yapılar sınıfına girdiği tespit edilmitşir. m2 birim fiyatı ise 275,00TL/m2 dir. Yapı eski ve yıpranmış olduğundan % 50 amortisman düşülecektir. Toplam yapı alanı 170,00 m2 dir. Toplam yapı değeri 170,00m2275,00TL/m2 = 46.750,00 TL dir. Amortisman düşüldüğünde 46.750,00 TL%50=23.375,00 TL olacaktır. Arsa değerlendirmesi taşınmazın yeri mevkii, ilçe merkezine olan mesafesi, imar durumu bölgenin gösterdiği gelişim, paranın satın alma gücü, çevrede oluşan rayiç alım satım değerleri ile taşınmaz alım satımına olan talep dikkate alındığında 200,00 TLxm2 olacaktır. Buna göre taşınmazın arsa değeri 315,97 m2*200,00 TL/m2= 63.197,00 TL Taşınmazın Toplam değeri= 23.375,00 TL + 63.197,00 TL =86.569,00 TL olacaktır.
Adresi : Fevzi Çakmak Mah. Saraykent/YOZGAT
Yüzölçümü : 315,97 m2
İmar Durumu : Tapu kaydındaki gibi
Kıymeti : 86.569,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yok

 1. Satış Günü : 28/10/2020 günü 10:00 – 10:05 arası
 2. Satış Günü : 24/11/2020 günü 10:00 – 10:05 arası
  Satış Yeri : AKDAĞMADENİ ADLİYESİ 122 NOLU ODA MEZAT SALONU –
  Satış şartları :
  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/339 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/08/2020
 • Etiketler
 • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz