AK Parti Akdağmadeni 7. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Akdağmadeni 7. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı

1 PROJE 6 HİZMET

1 PROJE 6 HİZMET

Ticaret Ve Kültür Merkezi Çevre Düzenleme Çalışmaları Başladı

Ticaret Ve Kültür Merkezi Çevre Düzenleme Çalışmaları Başladı

OLUKÖZÜ BELEDİYESİ AKARYAKIT MAL ALIM İŞİ OLUKÖZÜ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

OLUKÖZÜ BELEDİYESİ AKARYAKIT MAL ALIM İŞİ OLUKÖZÜ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

İHALE İLANI

İHALE İLANI

T.C. AKDAĞMADENİ İCRA DAİRESİ 2019/6 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. AKDAĞMADENİ İCRA DAİRESİ 2019/6 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :1 NO’LU TAŞINMAZINÖzellikleri : Yozgat İl, Akdağmadeni İlçe, 127 Ada, 3 Parsel, KİRSİNKAVAĞI Mahalle/Köy, Taşınmaz üzerinde kargir olarak inşaa edilen 1.5 katlı ev olup zemin katı odun ve tandırlık olarak 1.kat ise mesken olarak kullanılmaktadır. Yaklaşık 25 30 yıl önce inşaa edilen yapı kullanılır durumda […]

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Akdağmadeni İlçe, 127 Ada, 3 Parsel, KİRSİNKAVAĞI Mahalle/Köy, Taşınmaz üzerinde kargir olarak inşaa edilen 1.5 katlı ev olup zemin katı odun ve tandırlık olarak 1.kat ise mesken olarak kullanılmaktadır. Yaklaşık 25 30 yıl önce inşaa edilen yapı kullanılır durumda olup içinde yaşayan kimse olmadığından mesken içine girilememiştir. Taşınmaz döşemesi ahşap olup pirişp kaplama olarak( kil, saman ve çamur karışımı yapı malzemesi ) inşaa edilmiştir. Aynı taşınmaz üzerinde ahır ve samanlık olarak kullanılan tek katlı yapıda mevut olup yer yer hasar görmüş ve bakımsızdır. Yine tuğla ile kargir olarak inşaa edilmiştir. Yapıların çatısı ahşap oturtma çatı olup kiramit kaplıdır. Yapılar eski ve bakımsız olduğundan yıpranma payı %40 oranında düşülecektir. Yapılar yapı yaklaşık birim fiyatı üzerinden hesaplanacaktır. Çevre ve şehircilik bakanlığı tebliğine göre yapılar ahır ve samanlık yapısı 1: Sınıf B grubu yapı sınıfına girdiği ve yaklaşık birim maliyetini 275.00 TL m2 olduğu diğer mesken ve tandırlık olarak kullanılan yapı ise 2.sınıf b grubu yapı sınıfına girdiği ve birim fiyatı 590.00 TL m2 olduğu tespit edilmiştir. Buna göre Mesken =55.578,00 TL olacaktır. Ahır ve Samanlık = 16.500,00 tl olacaktır. Arazi Miktarı =694,37m2 arazi bedeli 694,37m2*30,00 TLm2 =20.831,00 TL’dir. Toplam taşınmaz değeri: 55.578,00 TL + 16.500,00 TL + 20.831,00 TL =92.909,00 TL
Adresi : Kirsinkavağı Akdağmadeni/YOZGAT
Yüzölçümü : 694,37 m2
İmar Durumu : Tapu kaydındaki gibi
Kıymeti : 92.909,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

 1. Satış Günü : 01/12/2020 günü 10:00 – 10:05 arası
 2. Satış Günü : 04/01/2021 günü 10:00 – 10:05 arası
  Satış Yeri : AKDAĞMADENİ ADLİYE 1.KAT 122 NOLU ODA MEZAT SALONU
  Satış şartları :
  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/09/2020
 • Etiketler
 • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz