AK Parti Akdağmadeni 7. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Akdağmadeni 7. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı

1 PROJE 6 HİZMET

1 PROJE 6 HİZMET

Ticaret Ve Kültür Merkezi Çevre Düzenleme Çalışmaları Başladı

Ticaret Ve Kültür Merkezi Çevre Düzenleme Çalışmaları Başladı

OLUKÖZÜ BELEDİYESİ AKARYAKIT MAL ALIM İŞİ OLUKÖZÜ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

OLUKÖZÜ BELEDİYESİ AKARYAKIT MAL ALIM İŞİ OLUKÖZÜ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

İHALE İLANI

İHALE İLANI

T.C. AKDAĞMADENİ İCRA DAİRESİ 2014/62 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. AKDAĞMADENİ İCRA DAİRESİ 2014/62 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :TAŞINMAZINÖzellikleri : Yozgat İl, Akdağmadeni İlçe, 105 Ada, 37 Parsel, TEKKEGÜNEYİ Mahalle/Köy, Tekkegüneyi köyü yoncalık mevkiinde bulunan 105 ada 37 parsel numaralı taşınmazın kısmen güneyi, kuzeyi ve batısı özel mülkiyeti konu taşınmazlar diğer hudutları orman ile çevrilidir. Taşınmazın toprak yapısı kumlu tınlı karakterdedir. Orta seviyede […]

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Akdağmadeni İlçe, 105 Ada, 37 Parsel, TEKKEGÜNEYİ Mahalle/Köy, Tekkegüneyi köyü yoncalık mevkiinde bulunan 105 ada 37 parsel numaralı taşınmazın kısmen güneyi, kuzeyi ve batısı özel mülkiyeti konu taşınmazlar diğer hudutları orman ile çevrilidir. Taşınmazın toprak yapısı kumlu tınlı karakterdedir. Orta seviyede toprak derinliği havalandırma ve su tutma kapasitesine sahip hafif taşlıdır. Eğimi yaklaşık %0-1 arasında yer almaktadır. Taşınmazın yüzeyi çok yıllık çayır çim gibi otsu bitkilerle örtülü halde olup zemin toprak yapısı ve bitki örtüsünden en az 10 15 yıldır bitkisel üretim amacıyla işlenmediği kuzey kısmının ise buğday ekili olduğu anlaşılmaktadır. Taşınmazın niteliği tapu kaydında tarla olup kuru(kıraç) tarım arazisi vasfındadır. Taşınmazın yüzölçümü tapu kayıtlarında 14.743,66 m2 olup borçlu Nedri BORA adına tam hisse oranında kayıtlıdır. Taşınmazın birim değeri: 2.80 – TL/m2 dir. Toplam 41.282,25 TL’dir.
Adresi : Tekkegüneyi Köyü Akdağmadeni / YOZGAT
Yüzölçümü : 14.743,66 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Tapu kaydındaki gibi
Kıymeti : 41.282,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

 1. Satış Günü : 28/09/2020 günü 10:15 – 10:20 arası
 2. Satış Günü : 26/10/2020 günü 10:15 – 10:20 arası
  Satış Yeri : AKDAĞMADENİ ADLİYESİ 1.KAT 122 NOLU ODA MEZAT SALONU
  Satış şartları :
  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/62 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/07/2020
 • Etiketler
 • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz