BELEDİYE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

BELEDİYE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

Vali Polat Termal Tesiste İncelemede Bulundu

Vali Polat Termal Tesiste İncelemede Bulundu

Başkan Arısoy’dan Vali Polat’a hayırlı olsun ziyareti

Başkan Arısoy’dan Vali Polat’a hayırlı olsun ziyareti

Akdağmadeni Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

Akdağmadeni Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

KADIPINARI İŞLETME ŞEFLİĞİ 217 VE 218 BÖLME NUMARALI SUNİ TENSİL SAHALARINDA ARAZİ HAZIRLIĞI VE TEL İHATA YAPILMASI HİZMET ALIM İŞİ  – ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

KADIPINARI İŞLETME ŞEFLİĞİ 217 VE 218 BÖLME NUMARALI SUNİ TENSİL SAHALARINDA ARAZİ HAZIRLIĞI VE TEL İHATA YAPILMASI HİZMET ALIM İŞİ – ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

ÖNCE SAĞLIK ÖNCE İNSAN
ÖNCE SAĞLIK ÖNCE İNSAN

Türkiye’de Koronavirüs salgının görülmesinden itibaren ilçe halkı için önemli kararlar ve tedbirler alan Akdağmadeni Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor.             Akdağmadeni Belediyesi, korona virüsü ile mücadele kapsamında ilçe esnafına el dezenfaktanı ve maske dağıtımı yapıyor.             Devletin korona virüsle mücadelede yürüttüğü çalışmaları ilçeye de yansıtan Akdağmadeni Belediyesi, 65 yaş üstü vatandaşları sokağa çıkmaması için denetimleri yürütürken […]

Türkiye’de Koronavirüs salgının görülmesinden itibaren ilçe halkı için önemli kararlar ve tedbirler alan Akdağmadeni Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor.

            Akdağmadeni Belediyesi, korona virüsü ile mücadele kapsamında ilçe esnafına el dezenfaktanı ve maske dağıtımı yapıyor.

            Devletin korona virüsle mücadelede yürüttüğü çalışmaları ilçeye de yansıtan Akdağmadeni Belediyesi, 65 yaş üstü vatandaşları sokağa çıkmaması için denetimleri yürütürken diğer taraftan da esnafa dezenfekte ürünleri dağıtıyor.

            Belediye Başkanı Nezih Yalçın; “İlçemizde bulunan esnaflarımıza el dezenfektanı ve maske dağıtımı yapıyoruz. İşi olabildiğince sıkı tutmak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz. Maske ve dezenfektan dağıtımı yapılırken diğer ekiplerimizde esnaflarımızın iş yerlerinde dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Ama çarşıda üzülerek görüyoruz ki 65 yaş üstü vatandaşlarımız gerekli özeni göstermiyorlar. Lütfen işin ciddiyetini anlayalım. Hiç bir şey için geç değil bir sevdiğimiz ve yakınımız bu virüsü aldığında çok üzüleceğiz ve belki de pişman olacağız. Kurallara uyalım.

Denetimlerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Siz isteyin, biz gelelim.

İlçemizin dört bir yanında dezenfeksiyon çalışmaları devam ederken oluşturmuş olduğumuz ekiplerimiz de 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde gidermeye devam ediyor. Ekiplerimize gelen istekleri büyük bir özenle değerlendirilip hızlı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz.

Temizlik Seferberliği

İlçe genelinde Akdağmadeni Belediyesinin başlatmış olduğu temizlik seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. İtfaiye ekipleri tarafından ana cadde, sokaklar ve kaldırımlar sabunlu suyla yıkanırken, diğer ekiplerde yol kenarlarında ve kaldırımlarda detaylı temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Sağlık tedbirleri noktasında çalışmalarına taviz vermeden devam ediliyor.Aynı hassasiyeti vatandaşlarımızdan da bekleniyor. Sürekli olarak tekrar etmekte fayda var evlerimizden dışarıya gerekmedikçe çıkmayalım.65 yaş üstü vatandaşlarımızda kurallara uyarak evlerinde kalsınlar. Salgının önüne hep birlikte geçeceğiz.

Dezenfeksiyon Tüneli

Kurulan dezenfeksiyon tüneline giren araçlar etkili ve hızlı bir şekilde ilaçlanarak steril bir duruma getiriliyor. Sürekli olarak hizmet verecek olan dezenfeksiyon tüneli hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın bu zorlu süreçte belediye imkanlarımızı seferber ederek vatandaşlarımızın sağlığı için tüm önlemleri alıyoruz. Uygulamaya başlamış olduğumuz dezenfeksiyon tünelinde özellikle risk faktörü yüksek olan toplu taşıma araçları ilaçlanıyor. Servis araçları haricinde isteyen vatandaşlarımız sürekli olarak burayı kullanabileceklerdir. Önümüzde ki kritik günlerde tüm uyarılara uyarak toplu taşıma araçlarını mümkün olmadıkça kullanmamak, kalabalıklardan uzak durmak ve kişisel hijyenimize dikkat etmemiz gerekiyor. dedi.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz