Şehit Aileleri Unutulmadı

Şehit Aileleri Unutulmadı

CHP MİLLETVEKİLİ KEVEN’DEN AKDAĞMADENİ ZİYARETİ

CHP MİLLETVEKİLİ KEVEN’DEN AKDAĞMADENİ ZİYARETİ

İLAN AKDAĞMADENİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN

İLAN AKDAĞMADENİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN

BAŞKAN YALÇIN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE  BASIN BAYRAMINI UNUTMADI

BAŞKAN YALÇIN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMINI UNUTMADI

Elmalı, Çiftçi Sorunlarını Bakan Pakdemirli’ye İletti

Elmalı, Çiftçi Sorunlarını Bakan Pakdemirli’ye İletti

Elmalı, Çiftçi Sorunlarını Bakan Pakdemirli’ye İletti
Elmalı, Çiftçi Sorunlarını Bakan Pakdemirli’ye İletti

11 İlin Bölge Başkanı TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Akdağmadeni Ziraat Odası Başkanı Eyyüp Elmalı telekonferans yöntemiyle bölge çiftçisinin sorunlarını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yle görüştü. Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin koordinasyonuyla düzenlenen toplantıya Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, bakanlık bürokratları, TZOB Yönetim Kurulu […]

11 İlin Bölge Başkanı TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Akdağmadeni Ziraat Odası Başkanı Eyyüp Elmalı telekonferans yöntemiyle bölge çiftçisinin sorunlarını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yle görüştü.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin koordinasyonuyla düzenlenen toplantıya Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, bakanlık bürokratları, TZOB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ziraat Odası başkanları katıldı.

            Toplantıda söz alan TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Akdağmadeni Ziraat Odası Başkanı Eyyüp Elmalı, Orta Kuzey Anadolu Bölgesi çiftçi sorumlusu olarak Bölge çiftçisinin sorunlarını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye iletti.

            Elmalı, “ En önemli sorunlarının başında girdi maliyetleri geliyor. Gübre, elektrik, yem, zirai ilaç gibi girdilerdeki fiyat artışları üreticilerimizi zor durumda bıraktı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 21 ile verilen yüzde 75 hibeli tohumluk desteği programı bütün çiftçileri kapsamalıdır. Bölgeye uygun tür ve çeşitlerin tohumları verilmelidir. Çiftçilerimizin tarım BAĞ-KUR primi açıklanan asgari ücret ve aylık prim gün sayısının 26’dan 27’ye çıkması nedeniyle yüzde 19,46 oranında artarak 764 lira 96 kuruştan 913 lira 80 kuruşa çıktı. Borcu bulunmayan çiftçimize verilen 5 puanlık Hazine desteğini göz önünde bulundursak bile çiftçimizin ödeyeceği tarım BAĞ-KUR primi aylık 654 lira 10 kuruştan 781 lira 37 kuruşa yükselmiştir. Bu konularda destek bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

            Elmalı, Orta Kuzey Anadolu Bölgesi çiftçi sorumlusu olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye Bölge çiftçisinin sorunlarını dinlediği için teşekkür etti.

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz