BELEDİYE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

BELEDİYE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

Vali Polat Termal Tesiste İncelemede Bulundu

Vali Polat Termal Tesiste İncelemede Bulundu

Başkan Arısoy’dan Vali Polat’a hayırlı olsun ziyareti

Başkan Arısoy’dan Vali Polat’a hayırlı olsun ziyareti

Akdağmadeni Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

Akdağmadeni Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

KADIPINARI İŞLETME ŞEFLİĞİ 217 VE 218 BÖLME NUMARALI SUNİ TENSİL SAHALARINDA ARAZİ HAZIRLIĞI VE TEL İHATA YAPILMASI HİZMET ALIM İŞİ  – ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

KADIPINARI İŞLETME ŞEFLİĞİ 217 VE 218 BÖLME NUMARALI SUNİ TENSİL SAHALARINDA ARAZİ HAZIRLIĞI VE TEL İHATA YAPILMASI HİZMET ALIM İŞİ – ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

Belediyeden Toplu İş Sözleşmesi
Belediyeden Toplu İş Sözleşmesi

Akdağmadeni Belediye Başkanlığı ve Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında yaklaşık iki aydır devam etmekte olan toplu iş sözleşmesinde mutlu sona ulaşıldı. Sendika ve Akdağmadeni Belediye Başkanlığı işyerlerinde çalışan sendika üyesi kadrolu işçileri kapsayan 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesi ücret zammı soysal haklar hariç sendika üyesi işçilerin taban yevmiyelerine kıdem […]

Akdağmadeni Belediye Başkanlığı ve Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında yaklaşık iki aydır devam etmekte olan toplu iş sözleşmesinde mutlu sona ulaşıldı.

Sendika ve Akdağmadeni Belediye Başkanlığı işyerlerinde çalışan sendika üyesi kadrolu işçileri kapsayan 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesi ücret zammı soysal haklar hariç sendika üyesi işçilerin taban yevmiyelerine kıdem zammı ile birlikte birinci yıl birinci altı ay %10 ikinci altıay %8, ikinci yıl birinci altıay %8, ikinci yıl %8 zam yapıldı. Yapılan ücret zammı enflasyonun altında kaldığı zaman, sendika üyesi işçilerin ücretlerine enflasyon farkı yansıtılacak. Sendika üyesi işçilerin ücretlerine sosyal yardımlarla birlikte yıllık %18 oranında zam yansıyacak.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın “İşçinin alın teri kurumadan,emeğinin karşılığını en iyi şekilde ve zamanında ödemek için elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayret ve çabası içerisindeyiz. Bizler çalışanlarımızı seviyoruz. Onların gece gündüz soğuk sıcak demeden özveri içerisinde çalıştıklarını biliyoruz. Çalışanlarımızdan tek isteğimiz aldıkları ücretleri kuruşuna kadar hak etmeleri, işlerini en iyi şekilde yapmalarıdır.” dedi.
Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Akdağmadeni Belediye Başkanımız bizlere alın teri ve emeğin üzerinde pazarlık olmaz, belediyemizin imkânları doğrultusunda verebileceğimiz en yüksek ücret zammını vermeye çalıştık. Masanın iki tarafında da sizsiniz. Bizde ne gerekiyorsa yapalım diyerek bizleri ve emekçi kardeşlerimizi onura etmiştir.”ifadelerini kullandı.
Zararsız “ Ayrıca Akdağmadeni belediyesi personel şirketinde çalışan sendikamız üyesi işçilerin bayram harçlıklarına ilaveten, kadrolu işçilerimize Ramazan Bayramı öncesi ödenen 100 TL net, Kurban Bayramı öncesi 150 TL bayram harçlıklarının taşerondan kadroya geçen sendikamız üyesi işçilerimize ödenecektir. Akdağmadeni belediye başkanlığı personel şirketinde çalışan sendikamız üyesi işçilere, 2020 yılında yapacağımız toplu iş sözleşmesi ile kadrolu işçilerimize verilen ücret zammı ve sosyal hakların verilmesini temenni ediyoruz. Akdağmadeni belediye başkanımız Uzm. Dr. Nezih Yalçın’ın çalışanlarımızı hiçbir zaman mağdur etmeyeceğine inancımız tamdır.
Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen, başta alın teri ve emeğin karşılığını zamanında ödeyen başkanımız Uzm.Dr. Nezih Yalçın’a, teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamıza Akdağmadeni belediyesine ve tüm çalışanlarına hayırlı uğurlu olsun.” İfadelerini kullandı.Program sonrasında Akdağmadeni Belediye başkanına hediye takdim edilerek, sendika üyesi işçiler pasta kesti.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz