BELEDİYE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

BELEDİYE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

Vali Polat Termal Tesiste İncelemede Bulundu

Vali Polat Termal Tesiste İncelemede Bulundu

Başkan Arısoy’dan Vali Polat’a hayırlı olsun ziyareti

Başkan Arısoy’dan Vali Polat’a hayırlı olsun ziyareti

Akdağmadeni Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

Akdağmadeni Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

KADIPINARI İŞLETME ŞEFLİĞİ 217 VE 218 BÖLME NUMARALI SUNİ TENSİL SAHALARINDA ARAZİ HAZIRLIĞI VE TEL İHATA YAPILMASI HİZMET ALIM İŞİ  – ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

KADIPINARI İŞLETME ŞEFLİĞİ 217 VE 218 BÖLME NUMARALI SUNİ TENSİL SAHALARINDA ARAZİ HAZIRLIĞI VE TEL İHATA YAPILMASI HİZMET ALIM İŞİ – ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

AKDAĞMADENİ MYO YENİ BİNASI DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI
AKDAĞMADENİ MYO YENİ BİNASI DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

2017 yılında temeli atılan ve bu yıl yapımı tamamlanarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitim-öğretime başlanan Meslek Yüksekokulu binasının açılış töreni yapıldı. Törene Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Akdağmadeni Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, İlçe Belediye Başkanı İrfan Coşgun, Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Çiftçi, […]

2017 yılında temeli atılan ve bu yıl yapımı tamamlanarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitim-öğretime başlanan Meslek Yüksekokulu binasının açılış töreni yapıldı.

Törene Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Akdağmadeni Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, İlçe Belediye Başkanı İrfan Coşgun, Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Prof. Dr. Fuat Köksal, senato ve yönetim kurulu üyeleri, BÜ Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Mahmut Kılıç, Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özalp, daire müdürleri, ilçe protokolü, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış töreninin ilk konuşmasını Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özalp yaptı. Özalp konuşmasında yeni meslek yüksekokulu binasının fiziki ve genel durumu hakkında bilgiler vererek yapının başta üniversiteye ve ilçeye hayırlı ve uğurlu olması temennilerinde bulundu.
Bugün, Bozok Üniversitesi ve Akdağmadeni ilçesi için önemli ve anlamlı bir gün olduğuna dikkat çekerek konuşmasına başlayan Bozok Üniversitesi Rektörümü Prof. Dr. Salih Karacabey, göreve başladığında ilçede bulunan ve eğitime devam eden meslek yüksekokulu binasının mutlaka yenilenmesi gerektiğini ve bu hususu da dönemin bakanı Sayın Bekir Bozdağ’a ilettiğini belirterek şunları söyledi: “Akdağmadeni’ndeki Meslek Yüksekokulunu yenilemediğimiz sürece galiba bizi uyku tutmayacak. Sayın Bakanımızın desteği ile buraya yeni bir okul binası yapma imkânımız oldu. 2018-2019 eğitim öğretim yılında bu binayı hizmete alacağız demiştik. Müteahhidimiz de sağ olsun sözünde durarak zamanında yetiştirdi ve biz eğitim-öğretim döneminin başında bu binada hizmet verme imkânına nail olduk.” dedi.
Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, 9bin 184 metrekare alana sahip Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu yeni binasının 28 derslik, 6 laboratuvar, 45 akademisyen odası, yemekhane, konferans salonu ve sosyal donatılardan oluştuğunu ve bu yapıyı 14 milyon 694 TL maliyetle tamamladıklarını söyledi.
Törende konuşan Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, eğitimin her işin başında geldiğini ve eğitime yapılan yatırımların en kıymetli yatırım olarak gördüklerini söyledi. Yozgat Bozok Üniversitesi’nin fakülteleri, yüksekokulları ve meslek yüksekokulları ile Türkiye’nin saygın üniversiteleri arasında yerini aldığını belirten Bozdağ, “Bozok Üniversitesi bugün 20 bini aşan öğrenci sayısı, 2 bini aşan akademik ve idari personeli ile adından da, varlığından da güçlü bir şekilde söz ettirmektedir” dedi.
Bozdağ konuşmasının devamında: “Bugün Türkiye’nin kadim üniversitelerinden Ankara Üniversitesin de ne varsa neredeyse tamamına yakını 2006 doğumlu Bozok Üniversitesinde bulunmaktadır. Yozgat Bozok Üniversitesi’nin 65 bin üniversite içerisinde ilk iki bin üniversite içerisinde yer alması bizi ayrıca onurlandırmış ve gururlandırmıştır. Ben bu vesile ile hem Rektörümüze, hem akademik kadroya hem de öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yozgat Bozok Üniversitesi fiziki ve diğer imkânları her geçen gün daha da güçleniyor ve güçlenecektir.” dedi.
Konuşmaların ardından, 9 bin 184 metrekare alana inşa edilen ve içerisinde 28 derslik, 6 laboratuvar, 45 akademisyen odası, konferans salonu, yemekhane, ve sosyal donatıların bulunduğu Meslek Yüksekokulu yeni binasının açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ve beraberindeki heyet yeni binayı gezerek öğrencilerle bir araya geldi.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz