AK Parti Akdağmadeni 7. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Akdağmadeni 7. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı

1 PROJE 6 HİZMET

1 PROJE 6 HİZMET

Ticaret Ve Kültür Merkezi Çevre Düzenleme Çalışmaları Başladı

Ticaret Ve Kültür Merkezi Çevre Düzenleme Çalışmaları Başladı

OLUKÖZÜ BELEDİYESİ AKARYAKIT MAL ALIM İŞİ OLUKÖZÜ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

OLUKÖZÜ BELEDİYESİ AKARYAKIT MAL ALIM İŞİ OLUKÖZÜ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI

İHALE İLANI

İHALE İLANI

Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali’ne Yoğun İlgi
Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali’ne Yoğun İlgi

İlçemizde bu yıl birincisi düzenlenen Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali vatandaşların yoğun katılımıyla 5.gününü geride bıraktı.             İlçemizde bu yıl birincisi düzenlenen Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali vatandaşların yoğun katılımıyla 5.gününü geride bıraktı. İlçemizde  bu yıl birincisi düzenlenen ve ilerleyen yıllarda geleneksel hale getirilmesi hedeflenen Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali’nde düzenlenen etkinlikler ilçede yaşayanlara ve […]

İlçemizde bu yıl birincisi düzenlenen Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali vatandaşların yoğun katılımıyla 5.gününü geride bıraktı.

            İlçemizde bu yıl birincisi düzenlenen Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali vatandaşların yoğun katılımıyla 5.gününü geride bıraktı.

İlçemizde  bu yıl birincisi düzenlenen ve ilerleyen yıllarda geleneksel hale getirilmesi hedeflenen Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali’nde düzenlenen etkinlikler ilçede yaşayanlara ve bu festival için ilçeye gelenlere keyifli anlar yaşatmaya devam ediyor.

            Festivalin ilk günü Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali açılış kokteyliyle devam etti.

            Festivalin amacının anlatıldığı açılış kokteyli daha sonrasında mehteran eşliğinde şehir yürüyüşü yaparak konser alanına gelindi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yıl dönümü anma etkinlikleri yapıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanı Nezih Yalçın ve belediye meclis üyeleri Akdağmadeni Şehitler anıtını ziyaret ederek başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitler için dua ettiler.

            15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında Konferans Salonunda ‘’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’’ fotoğraf sergisi açılışı gerçekleşti.15 Temmuz hain darbe girişimine ve buna dur diyen yüce Türk milletinin o gece objektiflere yansıyan görüntülerinin yer aldığı fotoğraf sergisi gün boyunca vatandaşların hizmetine sunuldu. Daha sonra Yedişehir Köyü Mevkiinde 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanında her bir şehidimiz için bir fidan dikimi gerçekleştirildi. 15 Temmuzda hain darbe girişimi neticesinde şehit olanların anısını yaşatmak için fidanlar toprakla buluşturuldu. Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, “Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali 3’üncü günü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün anlam ve önemine uygun bir şekilde düzenlenen programlarla coşkulu bir şekilde geçti. Fener alayı ve mehteran eşliğinde şehir yürüyüşüyle başlayan programımız konser alanında 15 Temmuz şehitlerimizin anısına yapılan dualarla devam etti. Yapılan dualar ve protokol konuşmaları sonrasında Azerbaycanlı ünlü sanatçı Azerin türküleriyle meydanı hınca hınç dolduran vatandaşlarımıza coşkulu bir akşam yaşattı” ifadelerine yer verdi.

Konserler Devam Ediyor

Akdağmadeni Kültür ve Turzim Festivalinde beşinci günü geride bırakırken konserler ve etkinlikler devam ediyor. 23 Temmuzda sona bulacak festivale bir çok sanatçı daha katılarak Akdağmadeni halkına coşkulu anlar yaşatacak.

Gurbetçiler Beğendi

Yurtdışından gelen hemşehrilerimiz Akdağmadeni Belediyesi tarafından ilki gerçekleştirilen festivalden oldukça memnun olduklarını dile getirdiler. Her sene Akdağmadenine geldiklerini fakat bu şekilde bir organizasyonun olmadığını  çocuklarının ise yapabilecekleri bir aktivitelerin ve etkinliklerin olmadığı için başka yerlere veya tatil bölgelerine gittiklerini belirttiler.

Bu festival sayesinde hem biz memnun kaldık hemde çocuklarımız. Her günümüz farklı konserlerle geçiyor.” ifadeleri kullanıldı.

İlçemiz hak ettiği

konuma gelecektir

Akdağmani Beldiye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın Akdağmadeni tarihinde ilkini gerçekleştirdiğimiz Kültür ve Turizm Festivaliyle ilçemizin ismini her alanda daha gür bir sesle duyurmaya devam edeceğiz. İlçemiz doğasıyla ve tarihiyle bölgesinde hak ettiği konuma gelecektir.”dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz